Dr n. med. Aleksandra Ankiewicz

Dr n. med. Aleksandra Ankiewicz, specjalistka chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej, w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej.

 

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Związana z wieloma renomowanymi ośrodkami medycznymi. Specjalizację z chirurgii ogólnej ukończyła w 2013 r. w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Doktorantka Dziennych Studiów Doktoranckich Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Klinice Chirurgii Plastycznej, gdzie w 2014 r obroniła rozprawę doktorską p.t. „ Rekonstrukcje piersi płatem wolnym lub uszypułowanym u chorych po amputacji piersi z powodu raka”.

 

Od 2016 r związana z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu z Oddziałem Chirurgii Onkologicznej z Poddziałem Chirurgii Piersi, gdzie w 2019 r ukończyła specjalizację z chirurgii onkologicznej. Koordynator Breast Cancer Unit w tamtejszym szpitalu.

 

Obecnie w trakcie specjalizacji z chirurgii plastycznej w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje również w Poradni Onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. Na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych (również w ramach kart DILO) oraz chirurgią rekonstrukcyjną.

 

W naszym Centrum Medycznym Pani Doktor wykonuje również szeroki zakres zabiegów w znieczuleniu miejscowym.