Lek. Maksymilian Galasiewicz

Jestem absolwentem kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracowałem w Klinice Położnictwa UCK w Gdańsku w latach 2016-2020, gdzie nabywałem umiejętności w opiece nad ciążą fizjologiczną i patologiczną oraz w zakresie diagnostyki prenatalnej. W tym samym okresie byłem asystentem akademickim Katedry Perinatologii i prowadziłem zajęcia z położnictwa dla studentów GUMed na kierunkach: lekarski, lekarsko-dentystyczny i fizjoterapia.

 

Od roku 2020 pracuję w oddziale Ginekologiczno-Położniczym SPS ZOZ w Lęborku. Pełnię tam również dobowe dyżury medyczne w zakresie pracy oddziału, w tym nadzór sali porodowej. W oddziale wykonuję procedury zabiegowe w zależności od wskazań:

-kolposkopia z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego,

– elektrokonizacja szyjki macicy (LEEP), usuwanie polipów (szyjka macicy, jama macicy), wyłyżeczkowanie kanału szyjki macicy lub jamy macicy, biopsja sromu.

 

W mojej pracy kieruję się zrozumieniem przez pacjentkę poszczególnych etapów diagnostyki, jak i profilaktyki chorób. Podczas wizyt staram się odpowiadać na każde pytanie i udzielać porad, w pełnej zaufania atmosferze. W praktyce zawodowej stosuję najnowsze metody leczenia stale poszerzając swoją wiedzę na konferencjach naukowych i warsztatach.

 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Z Lęborkiem jestem związany od urodzenia.